top of page
IMG_4928.JPG

Mezoterapia skóra głowy

Mezoterapia igłowa

01

Przyczyny utraty włosów i wczesnego łysienia

Mezoterapia odżywiająca włosy i skórę głowy to niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzykiwaniu specjalnie przygotowanej mieszanki witamin, minerałów, czynników wzrostu i innych składników aktywnych bezpośrednio do środkowej warstwy skóry głowy. Proces ten ma na celu pobudzenie naturalnego wzrostu włosów, poprawę krążenia krwi i odżywienie mieszków włosowych, aby skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów.

Dla kogo są zabiegi z mezoterapii?

Zabiegi z mezoterapii są kierowane zarówno do mężczyzn jak i kobiet, natomiast stosuje się różne mieszanki ze względu na inne czynniki powodujące łysienie bądź nadmierną utratę włosów.
U mężczyzn dominującym typem łysienia jest łysienie androgenowe. Główną przyczyną tego typu łysienia stanowi genetyczna wrażliwość mieszków włosowych na działanie hormonów męskich tzw. androgenów. Pod wpływem działania tych hormonów dochodzi do skrócenia fazy wzrostu włosa, wypadania i miniaturyzacji mieszków włosowych, która wynika z ich nadwrażliwości na dihydrotestosteron DHT. Hormon ten skraca żywotność mieszków włosowych, powodując przedwczesne łysienie u mężczyzn które przebiega według określonego schematu, zaczynającego się od recesji na skroniach tworząc tzw. zakola lub na czubku głowy. Proces ten postępuje jednak dalej powodując zwiększone przerzedzenie włosów prowadzące do całkowitej ich utraty na górnej części głowy. W związku z tym w mezoterapii skóry głowy stosuje się preparaty, które temu przeciwdziałają i są przeznaczone do walki z łysieniem androgenowym. Mieszanki te stymulują wzrost włosów, zwiększając ich grubości i hamując wydzielanie enzymu 5 α-reduktazy, który jest odpowidzialny za powstawanie DHT w komórkach mieszka włosowego. W mezoterapii skóry głowy stosuje się również koktajle rewitalizujące, przeznaczone do zabiegów trychologicznych. Ich formuła silnie kondycjonuje i zagęszcza włosy oraz działa przeciw ich nadmiernej utracie, pobudza porost włosów, odżywia i poprawia ukrwienie skóry głowy.
U kobiet najlepiej sprawdzają się zabiegi wpływające korzystnie na porost i kondycję włosów, ich restrukturyzację, która chroni przed działaniem wolnych rodników. Substancje aktywne stymulują mieszek włosowy w fazie anagenu, czyli w momencie intensywnego podziału komórek umożliwiający wzrost włosa. Ponad 80% wszystkich włosów głowy znajduje się nieustannie w fazie wzrostu, który trawa od 2 do 6 lat. Wobec tego, stosowny preparat powinien przeciwdziałać tzw. łysieniu telogenowemu, które dotyczy głównie kobiet i polega na tym, że faza wzrostu włosa – anagen – ulega skróceniu przy czym faza spoczynku i czas wypadania włosa nie ulegają zmianie. Kuracja powinna przywrócić balans i pobudzić regenerację skóry. Zlikwidować osłabienie i brak blasku włosów w wyniku: niedoborów witamin i minerałów, przewlekłego stresu, farbowaniem, przebytych infekcji oraz diet wykluczeniowych.

02

Procedura

Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a w razie potrzeby znieczulana miejscowo kremem znieczulającym. Preparat wprowadza się w środkową warstwę skóry za pomocą bardzo cienkich igiełek. Bezpośrednio po zabiegu na skórze głowy pojawiają się grudki (małe „pryszcze”), które znikają w ciągu 1-2 dni

03

Czas zabiegu

Zabieg trwa około 15-60 minut w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

04

Wynik

Efekt można zauważyć już w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu jednak mezoterapia pielęgnacyjna włosów zazwyczaj składa się z kilku sesji. Liczba sesji będzie się różnić w zależności od pacjenta, w zależności od jego potrzeb, kondycji skóry głowy i włosów, stresu, stosowanych diet wykluczeniowych. Zostanie to ustalone przed zabiegiem podczas konsultacji.

05

Przed i po zabiegu

Na dzień przed zabiegiem nie należy stosować alkoholu, aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, minimalizując w ten sposób możliwość powstania siniaków i krwawień. Zaleca się przez 1 tydzień unikać bezpośredniego światła słonecznego, solarium, sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zabiegi z mezoterapii skóry głowy można łączyć z zastrzykami toksyny botulinowej, peelingami chemicznymi i innymi zabiegami kosmetycznymi.
bottom of page